60b674962993c_01.jpg

O Lázních Bechyně

Lázně Bechyně jsou jedny z nejstarších lázní svého druhu v Čechách. Jejich původ je opředen bohatou historií, která se datuje už od roku 1576.

Provoz prvních lázní začal až v 17. století, a to v podobě dřevěného domu s několika vanami. Během následujících stovek let se jejich provoz, podoba i majitelé v různých obdobích měnily až do stavu, jak je známe dnes.

624dd53ab256a_odstavec-historie-lazni.jpg

Více o historii Lázní

Pokud Vás historie Lázní Bechyně zajímá, máme ji zpracovanou podrobněji v samostatné sekci tohoto webu.

Historie Lázní Bechyně
Lázně Bechyně

Bechyňské lázně byly ve svém prvopočátku lázněmi založenými na léčivých pramenech.

Tyto prameny časem slábly a snad díky šťastnému rozhodnutí tehdejšího majitele lázní Josefa Krátkého, nechat v Praze provést rozbor rašeliny z místního Komárovského blata, se započala éra léčení slatinou, trvající dodnes. Lázně Bechyně jsou správcem přírodního léčivého zdroje a svoji rašelinu těží přímo z ložiska.

624dd74d4c66c_odstavec-raselina.jpg

Léčebné účinky rašeliny

Chcete se o rašelině, slatinných koupelích a zábalech dozvědět více? Prohlédněte si stránku věnovanou tomuto tématu.

Rašelina a její léčivé účinky

Až do devadesátých let lázně sestávaly převážně z lázeňských domů Šárka, Božena, Libuše a Jana. Později se k nim připojily ještě vily Vlasta a Dalibor.

Po roce 2000 se areál lázní rozrostl ještě o lázeňský hotel Olga, který se stal pro klienty vstupní branou a centrem všeho dění.

624dd8312191f_odstavec-lazenske-domy.jpg

Možnosti ubytování

Více se o aktivně využívaných budovách a jejich vybavenosti se dozvíte na stránce o ubytování

Ubytování v Lázních Bechyně
Lázně Bechyně

Lázně Bechyně bývaly dříve součástí státních lázní Třeboň, pod které rovněž patřily Lázně Vráž u Písku. Po sametové revoluci se navrátily zpět rodině Krátkých. Nestátním zdravotnickým zařízením se Lázně Bechyně, s.r.o. staly až v roce 1992. Dnešním dnem mají kapacitu ubytovat až 472 hostů a poskytují odbornou lékařskou péči kombinovanou s různými rehabilitačními programy.

624dd8497b0be_odstavec-procedury.jpg

Léčebné procedury

Pokud Vás zajímá, jaké procedury jsou aktuálně v nabídce Lázní Bechyně, máme pro Vás připraven jejich seznam s popisem.

Všechny léčebné procedury

Od roku 2015 se do rozvoje lázní začalo opět investovat nemalé množství prostředků, díky tomu například vznikl krásný park za hotelem Olga, jemuž dominuje dřevěný altán s názvem Eva.

Lázně se začaly více orientovat na ekologii a energetickou soběstačnost, čímž si mimo jiné vytváří finanční rezervy pro další investice na rekonstrukce budov, rekultivaci okolní zeleně a modernizaci provozu.

Záměrem majitelů je dosáhnout maximální možné kvality v péči o zdraví klientů a zároveň zachování historického odkazu rodiny Krátkých.

624dd86ecbb7d_odstavec-ekologie.jpg

Ekologie a energetická soběstačnost

Více o těchto inovacích se dozvíte na připravované stránce věnované tématu ekologie a energetické soběstačnosti. 

Lázně Bechyně

V posledních letech se Lázně Bechyně kromě 120 let trvající tradice léčby rašelinou, s níž mají ohromné množství zkušeností, snaží zapojit také celostní medicínu a dát prostor prvkům indické medicíny s tisíce let trvající tradicí. Nabízí se řada odborných přednášek a cvičení na bázi dobrovolnosti, jejichž účinek považuje řada klientů za významný. Součástí léčebných pobytů je též bohatý kulturní program.

624dd51f8caf9_odstavec-celostni-medicina.jpg

Přednášky a kultura

Více o přednáškách a kulturním programu obecně se můžete dozvědět na stránce s akcemi a zájezdy.

Pořádané akce a zájezdy

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.

Souhlasím