Toto jsou oficiální stránky a ceny zde jsou jediné platné.
+420 381 476 100 info@laznevbechyni.cz

Aktuality

Rozkřídlení v Galerii Záliv

Datum zveřejnění: 21.02.2020 | Kategorie: Kultura a akce

Keramiku, obrazy a tapisérie nabídla rozmanitá pozůstalost českobudějovické rodačky, výtvarnice Renaty Kubínové lázeňské Galerii Záliv. Víc jak sto padesát položek v pátek 21. února se uvelebilo v prostoru galerie v prvním poschodí budovy Olga a na zahájení výstavy doputovalo bezmála sto hostů. Převeliká účast pro nedostatek místa zadržela některé osoby v přízemí, avšak ani tam nepanovalo smutnění. Odtud lidé sice málo viděli, ale naštěstí všechno slyšeli.

Co přilákalo víc? Keramika a obrazy, veškeré prezentované umění, které v líbivých prodejních cenách vyšlo vstříc zájmu sběratelů, anebo vábila návštěvníky operní pěvkyně Michaela Katráková, která vernisáž ozdobila svým hlasem i zjevem současně? Okouzlila sluch a probudila pramínky obdivu svým vystoupením. Od podzimu žije trvale v Bechyni a odměňuje se městu za to, že ji rádo přijalo.
K rozvlnění nálady přispěla také nečekaná přítomnost legendárního režiséra televizních programů Alexeje Noska (87), který za padesát let svého pobývání v Československé a České televizi nastřádal na svém kontě tři tisíce pořadů. Stačí připomenout známou estrádu „Možná přijde i kouzelník“, anebo vylovit z paměti některý z jeho úspěšně oddirigovaných silvestrů. Režisér Nosek, bavič od kořenů své osobnosti, půl hodiny kvedlal smíchem mezi hosty, když servíroval pepřenky zážitků s herci velkých jmen, jakými byl Jan Werich nebo Vladimír Menšík. Barvitě vylíčil, za co byl sám kdysi pucován generálním ředitelem ČT, jak vyzrál nad morousem Jiřím Sovákem, čím bylo náročné živé vysílání.
Vernisáž v Bechyni, díky obětavému činění pana Josefa Mičana, technického ředitele lázní, polaskala návštěvníky výtvarným uměním, zavála popraškem operního zpěvu a napojila zálivkou humorného vyprávění. Udržet tuhle nabídku vícero chutí bude pro příště hodně těžké. Vlastně, bude to velká lopota, ale krásná.
Pavel Šmidrkal, kurátor výstavy
Foto autor

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.