Toto jsou oficiální stránky a ceny zde jsou jediné platné.
+420 381 476 100 info@laznevbechyni.cz

Aktuality

Nová zeleň v lázních

Datum zveřejnění: 19.02.2020 | Kategorie: Ostatní

Z důvodu plánované rekonstrukce lázeňského domu Libuše probíhá od měsíce února v jejím těsném okolí na ploše jednoho hektaru revitalizace zeleně. Největších změn zaznamenala jihozápadní stráň, která byla dlouhodobě neudržována. Více informací se dozvíte v článku.

V první řadě bylo nutné rozšířit a na mnoha místech zpozvolnit stávající pěšiny na pojezdovou šíři tak, aby citlivě zapadly do celkového rázu krajiny a zároveň nedošlo k rozsáhlému kácení a poškození okolních dřevin. Jakmile bylo místo přístupné technice, provedla se probírka porostu. Odstranily se především suché a neperspektivní dřeviny a to i včetně velké skupiny tisů u lázeňského domu Libuše. Tento krok, ač nelibě nesen částí nezasvěcené veřejnosti, bylo velmi důležité provést, neboť se tím otevřela celá řada atraktivních průhledů, jak na budovu, tak i blízké okolí.

Veškerá tato ztráta zeleně bude v jarních měsících kompenzována výsadbou cca třemi a půl tisíci trvalek, keřů a stromů. Veškeré práce provádí firma Okrasné Zahradnictví Sekal, Bechyňská Smoleč. Pan Roman Sekal i my pevně věříme, že výsledek různorodostí a přitažlivostí mnohonásobně předčí dosavadní stav.

Dagmar Faktorová

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.