Toto jsou oficiální stránky a ceny zde jsou jediné platné.
+420 381 476 100 info@laznevbechyni.cz

Aktuality

Jazz zblízka & Plechy v lesku

Datum zveřejnění: 24.08.2018 | Kategorie: Kultura a akce

Galerie Záliv Lázně Bechyně (4. patro LH Olga) srdečně zve na výstavu fotografií Stanislava Koženého s názvem "Jazz zblízka" a fotografií z koncertů Ústřední vojenské hudby v pražském Rudolfinu, autorů Radko Janaty a Marie Křížové pod názvem "Plechy v lesku". Vernisáž proběhne v sobotu 15.9.2018 od 18:30 hod.

Jazz se vaří nejlépe za pomoci saxofonu a trubky s podporou basy a kláves. Tahle původem černošská hudba, podávaná nejlépe se západem slunce, má divokou vůni a vpíjí se do uší posluchačů jako kaňka do savého papíru. Bublá, klokotá a vře na pódiu, až své milovníky rozvrtí na židlích, sthne k podupávání a nakonec i k tanci. Zabydlela se postupně na celém světě.

Fotograf Stanislav Kožený desítky let lovil na jazzových posvíceních to nejlepší, co ze sebe muzikanti vydolovali v pramenech potu. Výrazy jejich tváří v zápolení s notami, rty a ruce připečené k nástrojům, oči plné ohně. Hudba na fotografiích má chuť kořalky, hicuje jako kamna, hučí jako voda pod jezem.

Galerie Záliv Lázně Bechyně (4. patro LH Olga) srdečně zve na vernisáž fotografií Stanislava Koženého s názvem "Jazz zblízka" v neděli 16.9.2018 od 18:30 hodin. Aby nebylo muziky málo, připojí se i fotografie z koncertů Ústřední vojenské hudby v pražském Rudolfinu, autorů Radko Janaty a Marie Křížové pod názvem "Plechy v lesku". Vernisáž proběhne v sobotu 15.9.2018 od 18:30 hod.

 

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.