60b674962993c_01.jpg

Aktuality z lázní

Celodenní výlet na Šumavu


Vážení klienti a přátelé lázní, zveme Vás na náš nejlepší výlet do střední části Šumavy. Jedná se o fyzicky nenáročnou cestu, kterou zvládne každý. Vše s vyprávěním zkušené průvodkyně, abyste se o všech místech dozvěděli maximum informací.

Jedeme přes Písek, Stakonice, Volyni, Vimperk. První zastavení je Clalupská slať u Borové Lady, kde jdeme po poválkovém chodníčku mezi klečovým porostem k největšímu rašelinnému jezírku. Dále autobusem podél Teplé Vltavy přes Františkov na Jezerní stať /nejchladnější místo v Čechách. Zastavíme se spolu na důvěrně známé Kvildě, kde ochutnáme dobroty v kvildské pekárně. Poté navštívíme zdější Infocentrum, shlédneme film o Šumavě v ročních obdobích. Podíváme se i do kostela sv. Štěpána a na hřbitov. Zde zavzpomínáme na natáčení filmu Král Šumavy od Karla Kachyni. Z Kvidy stoupáme výš a výš až do Modravy. Uvidíte vyhlášenou Klostermannovu chatu. Podél Vydry se vydáme na Královýcký dvorec Antýgl, Filipovu huť, Srní. Poslední zastavení je na Čeňkově pile.

Nevracíme se stejnou cestou do Bechyně, ale přes Sušici.

Klienti lázní mají celodenní stravu s sebou. Návrat do lázní na 19:00 hod.

Datum zveřejnění: 09.05.2022 | Kategorie: Kultura

Lázně Bechyně
6278d157ca270_sumava-udalost-web.png
Lázně Bechyně

Další novinky a aktuality

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu souhlasíte.

Souhlasím